Kocaeli İnşaat Taahhüt Hizmetleri

Kocaeli İnşaat Taahhüt Hizmetleri

Kocaeli İnşaat Taahhüt Hizmetleri

                İnşaat sektörü, oldukça geniş bir kategoriye sahip olurken, alınması gereken hizmetlerde dikkat edilecek olan pek çok husus bulunmaktadır. Her ne kadar bu sektörde hizmet veren firma sayısı oldukça fazla olsa da genel olarak anahtar teslim tarihlerine uymayan firmalar sayesinde, müşteri memnuniyeti en alt düzeye gelmektedir. Süreç içerisinde, ek ücretler ve masraflar, keşif bedelinin yanlış değerlendirilmesinden kaynaklı olurken hem nakit hem de vakit konusunda birtakım sorunlar ve aksaklıklar ön plana gelmektedir. Bu sayede, yapı teslim tarihinde de birtakım değişiklikler söz konusu olurken, müşterilerin aldığı hizmetlerin kalitesi de düşüş yaşamaktadır. Bundan kaynaklı olarak, proje danışmanlık hizmetlerinin profesyonel olarak değerlendirilmesi oldukça önemlidir.

Proje danışmanlık ve proje çizimi

                Sivertim İnşaat, inşaat taahhüt işlerinin aynı sıra proje danışmanlık hizmeti de vermektedir. Taahhüt işlemlerinin başlatılması için gerekli olan proje çizimi de yine uzman kadro dahilinde, gerekli olan aşamaların tamamlanması ile yapılmaktadır. Projenin çizilmesi için ise gereklilikler aşağıda ki gibidir.

  • Arsa ve imar izni

Yapının kurulacağı arsa, gerekli tüm şartları taşıması gerekiyor. Elbette ki gerçek ve tüzel kişi tarafından talep edilen inşaatın, arsa ile arasında ki uyumluluk analiz edilmesi gerekmektedir. Bunun yanı sıra, arsanın imar iznine açık olması temel esastır. Eğer ki mevcut olan arsa için imar izni yok ise projenin bu arsaya uygulanması mümkün olmadığı gibi, çizilemeyecek ve taahhüt işlemleri başlatılamayacaktır.

  • Keşif bedelinin hesaplanması

Yine taahhüt işlemleri başlatılmadan önce, keşif bedelinin de profesyonel olarak tüm maliyetler ele alınarak hesaplanması gerekmektedir. Keşif bedeli de proje ve diğer inşaat taahhüt maliyetlerine eklenerek, inşaatın toplam maliyeti hesaplanacaktır. Hesaplanacak olan keşif bedeli eğer ki yanlış ya da eksik hesaplanırsa, Kocaeli inşaat taahüt işleri yapılırken birtakım sorunlar ve aksaklıklar söz konusu olacaktır. Bu durumda da gerçek ya da tüzel kişiliklere teslim edilecek olan anahtar teslim süresi farklılık gösterebilecektir. Elbette ki bu sürenin uzaması hiçbir müşteri tarafından kabul edilir bir durum değildir. Bundan kaynaklı olarak da alanında uzman ve belgeli kişiler tarafından hesaplamaların profesyonel olarak yapılması önemlidir.

Üretim planlaması

                Şirket politikası kapsamında, etkin kaynak kullanımı ve üretim planlaması en önemli aşamalar arasındadır. Yapılacak olan işin belirtilen süre içerisinde tamamlaması ve belirtilmiş olan maliyetlerde tamamlanması üzere yapılan çalışmalar da yine uzman kişiler dahilinde sunulması gerekmektedir. Eğer ki, doğru bir firma seçimi yapılmaz ise etkin kaynak kullanımı olmadığından kaynaklı olarak, süre ve maliyet arasında ki farklarda değişiklik görmek mümkün olacaktır.

                İstanbul, Kocaeli, Gebze gibi çevre de hizmet vermekte olan bu firma, Kocaeli inşaat taahüt işleri dahilinde tüm hesaplamalarını profesyonel olarak gerçekleştirmekte ve müşteri memnuniyetini ön planda tutarak, anahtar teslim tarihini sürekli göz önünde bulundurarak çalışmalarını sürdürmektedir.