Müteahhitlik İşleri

Müteahhitlik İşleri

Müteahhitlik İşleri

İnşaat sektörü sürekli olarak gelişim gösteren ve büyüyen yeniliğe her zaman açık olan bir sektördür. İnşaat sektörünün 200 farklı iş sektörü ile beraber çalışabildiği ve bu nedenle oldukça büyük bir ekonomi pazarı haline geldiği söylenebilir.

            İnsanların en temel ihtiyaçlarından birisi barınmaktır. Dünyaya gelinen ilk andan itibaren her insan barınma ihtiyacı ile karşı karşıyadır. Gün geçtikçe ilerleyen ve teknolojik faaliyetlerden de etkilenen inşaat sektörü ile birçok kişinin hayali gerçek olabilmektedir. Yaşanabilecek en iyi ortamı hayal eden insanların müteahhitler ile hayallerine kavuşabilmesi gerçekleşebilir.

            Müteahhitlik Nedir? Neler Yapılır?

            Müteahhit, inşaat projesini üzerine alan ve taahhüt ettiği sürede işi yapacağının sözünü yasal olarak veren kişi ya da kurumlardır. Müteahhit; yüklenici, üstlenici, başkası için yapı müteahhit ve ticaretle ilgili bir işi yapmayı üstüne alan kimse yüklenici, üstlenici anlamına gelmektedir.

            Müteahhitlik için birçok şey gerekebilir. Bu gerekliliklerden en temeli müteahhitlik yetki belgesidir. Kişi ya da kuruluşların sahip olabileceği bu belge ile müteahhitlik işleri yapılabilmektedir.

            Projelerin çizilmesi sonrasında müteahhitler proje için belirli bir taahhüt teklifinde bulunurlar. İşveren ile anlaşıldığı takdirde gerekli olan sözleşmeler yapılır ve söz verilen taahhüt tarihi uyarınca çalışmalara başlanır. Projede yer alan ve anlaşılan bir şekilde müteahhitlik işlemleri uygulanır. Müteahhit olmak için inşaat mühendisi ya da mimar olmak gerekmemektedir. Ancak güvenilir, işini iyi yapan, taahhüdüne ve sözleşmesine sadık kalan müteahhitlik için hizmetler vermekteyiz.

            Güvenli Müteahhitlik Hizmeti

            İşin verileceği müteahhit firma veya kişinin de seçimi pek kolay değildir. Bazı müteahhit firma veya kişiler yeterli sermeye bulunmaması, deneyimsiz olması, süreci iyi bilmemesi sebebiyle; eksik-aksak işler, malzeme ve ekipman, inşaat işçileri, iş güvenliği vb. durumların üstüne düşülmemesi sebebi ile süreci büyük sıkıntıya sokabilir. Bu nedenle işinde iyi olan, sözleşmesine sadık kalan, güven veren şirket ve kişi tarafından işlerin yapılması gerekir. Bu işlemler için bazı araştırmalar yapmak yerinde olmaktadır;

  • Referansların tartışmasız iyi olması
  • Geçmişte yaptığı projelerin ayrıntılı incelenmesi
  • Konusu ile ilgili teknik elemanlara ve organizasyona sahip olması
  • Proje için bütün masrafları karşılayacak finansal bir yapıya sahip olması
  • Organizasyon içinde işi yapacak tüm ekibin uzman olması
  • İyi niyetli, dürüst ve güven veren bir yapıda olması

Tüm bu araştırma ve sorulara tam olarak cevap verebilen ve müşteri memnuniyeti esas olan şirketimiz tüm müteahhitlik işlerinde sizlerin yardımcısı olmak istemektedir. Tüm işlemler için hayalinizdeki yapıya sahip olmanızı sağlamak, bunun için güven veren, ekonomik olarak en iyi teklifi veren, taahhüde sadık kalan ve sözleşme gerekliliklerini harfiyen uygulayan bir firma olma yolunda ilerlemekteyiz. Hayalinizdeki tüm projelerde yanınızda olmak ve üzerimize düşen bütün yükümlülükleri yapmak isteyen bir yapıya sahibiz. Belirtilen konularda uzman kadro ile hizmetinizdeyiz.