Ahşap Parke

Ahşap Parke

Ahşap Parke

Sivertim İnşaat parke uygulamasını mekân özelliklerine göre, tekniğine uygun olarak uzman kadrosuyla müşteri istekleri doğrultusunda gerçekleştirmektedir.

 

Uygulamalarımız:

  1. Masif Parke:

Ahşap Masif Parke zemin döşeme malzemeleri arasında en çok tercih edilen sağlıklı parke çeşitlerinden biridir. Masif Parke, Uzun ömürlü olması, ısı ve ses izalosyonu sağlaması, sistre olabilmesi sayesinde günümüzde de sıklıkla kullanılmaya devam etmektedir. Masif parke üretimi, dayanıklı, uzun ömürlü ve sert ağaçlardan yapılmaktadır. Tamamıyla masif parke olması sebebiyle yeterince çok sistire payı vardır bu sayede uzun seneler boyunca sağlıklı yapısını ve ilk günkü görünümünü korur.

 Masif Parke, birçok mekânda özellikle konut, villa, restoran, otel, alışveriş merkezi ve iş yerleri için vazgeçilmez tercih sebebi olmaya devam etmektedir.

  1. Lamine Parke:

Lamine parke, ahşap malzemenin birkaç tabakasının birbirine yapıştırılması ve bunların üzerine nitelikli ağaçtan ince bir kaplama yapılması sureti ile üretilir. Lamine parkeler genellikle üç katmandan oluşur. 5 - 10 mm kalınlıktaki iki ağaç tabakası ve 2 - 5 mm kalınlıktaki parke yapmaya uygun nitelikteki ahşaptan tabaka damarları birbirine dik gelecek şekilde sıcak preste tutkal ile yapıştırılır.
Cilalı olarak kullanıma sunulan lamine parkeler montaj işlemi sonrasında herhangi bir düzeltme veya cilalama işlemi gerektirmezler.

Lamine Parkenin Özellikleri

  • Kullanıma hazırdır.
  • Uzun ömürlüdür, dayanıklıdır.
  • Alttan ısıtmalı mekânlar başta olmak üzere her türlü mekâna uygundur.
  • Sistre edilmiş ve cilalanmıştır.
  • Kolay montaj yapılır.
  • Ses yalıtımlı bir ortam oluşmasında katkıda bulunur.
  • Lamine parkeler mikrop ve bakteri barındırmaz ve elektrostatik ortam oluşturmaz.
  1. Laminat parke:

Ağaç sektörünün yan ürünleri olan kırpıntı, talaş vs. yüksek ısıl işlemler altında birleştirilerek laminat parkenin orta tabakasında ki yüksek dayanımlı ağaç lifleri ( HDF ) oluşturulur. Daha sonra HDF tabakasının üzeri dekor kâğıdı ve yüksek kalitede koruma tabakası ile kaplanarak laminat parke hazır hale gelir.

  Parkenin dayanımı ve kalitesini belirleyen orta tabakasındaki HDF ( taşıyıcı tabaka ), melamin balans tabakası ( nem tutucu ) ve yüzeydeki koruyucu overlay tabakasıdır. Çoğunlukla konutlarda kullanılır.